Ромашківський ліцейСубота, 27.04.2024, 14:18

Загальні поради для батьків.

Не встановлюйте комп’ютер у кімнаті дитини. Найкраще віддати превагу розташуванню комп’ютера  у кімнаті загального  користування. Так буде легше здійснювати контроль за діяльністю дитини в Інтернеті та обмежувати її перебування за комп’ютером.

Нормуйте час перебування дитини за комп’ютером. Не дозволяйте дитині довго засиджуватись  за комп’ютером перед сном і вночі.

Використовуйте програмне забезпечення, що відключає ПК  після  закінчення  визначеного часу (Time-Scout).

Якщо дитина багато часу проводить за комп’ютером, вона не отримує необхідних навичок для повноцінного розвитку, потрібних в реальному житті.

Пам’ятайте – надмірне спілкування у Мережі може спричинити кіберкомунікативну залежність, а захоплення комп’ютерними іграми – перерости в ігроманію. Тому в дитини повинні бути альтернативні домашні обов’язки та інтереси.

Безпека і правила поведінки в Мережі мають формуватися з урахуван­ням віку і психологічних особливостей дітей. Відсутність вольового та емоцій­ного контролю, імпульсивність поведінки властиві дітям. Чим молодший вік, тим більше уваги слід приділяти спільному використанню Інтернету. З підви­щенням рівня самоконтролю дитини поступово знижується потреба в бать­ківському контролі.

Ці дані не можуть не насторожувати. Тому потрібно шукати вихід з цієї ситуації:

• зібрати батьківські збори, на яких розповісти про всі небезпеки, які приховує в собі Інтернет;
  • потрібно донести батькам і про величезну користь Інтернету для сучасних дітей;
  • надати рекомендації батькам, що саме потрібно робити для того, щоб захистити дітей від усіх небезпек, приховані в Інтернеті, а також ефективно використовувати Інтернет-ресурси для розвитку та освіти дитини.