Ромашківський ліцейСубота, 27.04.2024, 09:12

ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ РОЗВЯЗАННЯ ДАНОЇ ПРОБЛЕМИ

В родині закладаються основи поведінки дитини в реальному світі, і віртуальний простір не має бути виключенням. Батькам слід приділяти серйозну увагу вихованню дітей і підвищенню їхньої обізнаності про загрози інформаційного середовища.

Необхідно пам'ятати, що комп'ютер для дітей є інструментом навчання і розвитку, а не тільки розваг та ігор. Незважаючи на широкі можливості вір­туального спілкування, воно не може виключати і замінювати реальних сто­сунків між людьми.

Завданням вихователів і вчителів є проведення освітньої роботи серед батьків для сприяння онлайн-безпеці підростаючого покоління.

Навіть якщо дитина надмірно захоплюється грою і Інтернетом, не слід забороняти їй користуватися комп'ютером. Заборона може викликати проти­лежну реакцію і призвести до замикання дитини в собі. Перш за все, слід знайти альтернативу онлайн-інтересам дитини і перемкнути її увагу на досяг­нення успіхів у реальному житті.

По-перше, важливо домовитися з дитиною, встановити правила сімейного користування мережею, з'ясувати їхню значущість для безпеки. Поясніть дітям, що якщо в Інтернеті їх щось турбує, то їм слід не приховувати це, а поді­литися з вами.

По-друге, необхідно визначитися з найбільш прийнятним способом техніч­ного захисту: від регулярно оновлюваного антивірусу до встановлення спе­ціального програмного забезпечення батьківського контролю на ПК та мобільний телефон. Просувайтесь поступово, щоб створити максимальний захист.